ActiviteitKaartRecensies

Museum BroekerVeiling

Nog geen beoordeling

Museum BroekerVeiling is de oudste tuinbouwveiling ter wereld. Vanaf eind 19e eeuw werd hier flink handel gedreven. Tuinders en handelaren wilden hetzelfde: de beste prijs voor hun groenten.

  • Afbeelding van Museum BroekerVeiling
  • Afbeelding 1 van Museum BroekerVeiling
  • Afbeelding 2 van Museum BroekerVeiling
Museum Broeker Veiling
  • Adres
    Museumweg 2
  •
    1721 BW Broek op Langedijk
  • Telefoon
    +31226313807
Dit museum laat zien hoe de mannen in weer en wind op het land werkten. Hoe ze de kolen, aardappelen en uien op platte schuitjes over het water naar de veiling brachten. En hoe de producten via de veilingklok werden verkocht. In drukke tijden wachtten honderden tuinders in de houten lighallen op hun beurt. Eén voor één voeren ze het afmijnlokaal binnen om hun groenten te laten veilen. Het was, voor tuinder én handelaar, het belangrijkste moment van de dag.

Wat is er doen?
  • De Veildag: Een verrassende audio presentatie over de werkdag van een tuinder rond het jaar 1900.
  • Rondleiding: De gidsen praten u tijdens de bezichtiging bij over het leven van de tuinders en de handelaren.
  • Rondvaart: Een prachtige boottocht door het Rijk der Duizend Eilanden.
  • Veiling: U voelt de spanning als de veilingmeester de groenten aanprijst en u de veilingklok stopt en de prijs bepaalt!
  • Oude ambachten: Bezoek de Smid, de Palingroker en de mensen in klederdracht of bezichtig onze historische schuiten.

Informatie
Kijk voor meer informatie, toegangsprijzen en openingstijden op de website van Museum Broeker Veiling!

Bij Museum BroekerVeiling in de buurt overnachten?

  • Zoek in de omgeving van Museum BroekerVeiling naar leuke hotels om te overnachten?
  •
  • Meer info
  •
  • Meer info
  • Combineer je dagje uit bij Museum BroekerVeiling met een hotel overnachting!
  •
  • Meer info
  • Vergelijk hotels in de omgeving van Museum BroekerVeiling
  •
  • Meer info
  • Combineer je bezoek aan Museum BroekerVeiling met een leuk restaurant?
  •
  • Meer info
Historie
  • Nog geen pagina bezocht
Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte van de beste dagje uit kortingen.
*
*
Advertentie